ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ΦΑΡΜΑΚΩΝ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΠΥΡΟΠΛΗΚΤΟΥΣ ΤΗΣ ΒΟΡΕΙΑΣ ΕΥΒΟΙΑΣ

Πέμ, 05/08/2021 - 22:00

Δήμος Καμένων Βούρλων

ΕΠΕΙΓΟΥΣΑ ΕΚΚΛΗΣΗ

Ο Δήμος Καμένων Βούρλων, δείχνοντας έμπρακτα την αρωγή τους στις πυρόπληκτες  περιοχές του Δήμου Μαντουδίου- Λίμνης – Αγίας Άννας,  προβαίνει στη συγκέντρωση  των παρακάτω απαραίτητων φαρμάκων και  υλικών:

• PULVO σπρέι
  • Dermafil (επουλωτική κόκκινη κρέμα)
  • Αντιβιοτικές κρέμες
  • Ενυδατικές κρέμες
  • Επιθέματα για εγκαύματα
  • Αντισταμινικά χάπια
  • Κορτιζονούχα χάπια
  • Παυσίπονα (παρακεταμόλη, μελοξικάμη)
  • Φυσιολογικό Ορό
  • Φυσικά δάκρυα
  • Κολλύρια  κορτιζονούχα και μη
  • Εισπνεόμενα σπρέι (αναπνευστική χρήση)
  • Μωρομάντιλα
  • Χαρτί υγείας

Τα ανωτέρω  θα συγκεντρωθούν  αύριο  Παρασκευή 6 Αυγούστου 2021  και από  ώρα 07.00 έως  05.00 το απόγευμα, στα  Καταστήματα των Δημοτικών Ενοτήτων (Δημαρχείο Καμένων Βούρλων, Δημοτικό Κατάστημα Αγίου Κων/νου, Δημοτικό Κατάστημα Μώλου).

Παρακαλούμε όλους όπως συμβάλουν  στην προσπάθεια  ανακούφισης των συνανθρώπων μας .

Ο Δήμαρχος

Συκιώτης Ιωάννης