Διακοπή κυκλοφορίας οχημάτων λόγω εκτέλεσης εργασιών επί της Γ. Βασιλειάδη στην ανατολική είσοδο της Δ.Κ. Καμένων Βούρλων

Πέμ, 10/10/2024 - 14:45

Από Δευτέρα 14 Οκτωβρίου και ώρα 07:00π.μ. μέχρι Τρίτη 15 Οκτωβρίου και ώρα 15:00μ.μ., στο πλαίσιο της εκτέλεσης εργασιών για την  κατασκευή του έργου «Ισόπεδος κυκλικός κόμβος ανατολικής εισόδου Καμένων Βούρλων», είναι αναγκαία η διάνοιξη εγκάρσιας τομής επί της οδού Γ. Βασιλειάδη για τη διευθέτηση των υδάτων. Για το λόγο αυτό, θα πραγματοποιηθεί διακοπή κυκλοφορίας των οχημάτων στην Γ. Βασιλειάδη και στα δύο ρεύματα στο ύψος του τεχνικού του Γαλαξία (γέφυρα Ανεμορέματος). Σε περίπτωση απρόβλεπτων τεχνικών δυσκολιών η διάρκεια διακοπής της κυκλοφορίας μπορεί να παραταθεί έως το απόγευμα της Τρίτης.

Η κίνηση από και προς τον Άγιο Κωνσταντίνο θα πραγματοποιείται μόνο μέσω της Π.Ε.Ο. Λαμίας – Αθηνών. Από την εταιρία κατασκευής ελήφθη μέριμνα και θα υπάρχουν σηματωροί για την ρύθμιση της κυκλοφορίας.

Ευχαριστούμε για την κατανόηση.