ΑΠΟΚΡΙΑΤΙΚΕΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ ΣΤΟ ΔΗΜΟ ΚΑΜΕΝΩΝ ΒΟΥΡΛΩΝ

Πέμ, 20/02/2020 - 20:45

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Ο  Δήμαρχος Καμένων Βούρλων και η Δημοτική Αρχή σας προσκαλούν να περάσετε τις Απόκριες  2020  στον Δήμο Καμένων Βούρλων!

Σε όλες τις δημοτικές ενότητες και τις τοπικές κοινότητες, Πολιτιστικοί - Αθλητικοί Σύλλογοι, Σύλλογοι Γυναικών, Σύλλογοι Γονέων και Κηδεμόνων και φορείς όλου του Δήμου Καμένων Βούρλων, έχουν αναλάβει να πραγματοποιήσουν εκδηλώσεις όπως το Κυνήγι του Κρυμμένου Θησαυρού το Σάββατο το πρωί στα Καμένα Βούρλα, το Σάββατο το βράδυ το Παραδοσιακό Άναμμα της Φωτιάς στις γειτονιές και στις πλατείες των χωριών καθώς και τα Παραδοσιακά Κούλουμα με δωρεάν φασολάδα και λαγάνα την Καθαρά Δευτέρα στο Άγιο Κωνσταντίνο, τον Μώλο και το Ρεγγίνι.

Οι  εκδηλώσεις κορυφώνονται την Κυριακή 1 Μαρτίου στις 14:00 στα Καμένα Βούρλα όπου, σε συνεργασία με το Σύλλογο Επαγγελματιών Λουτρόπολης Καμένων Βούρλων διοργανώνουμε το Καρναβάλι Καμένων Βούρλων 2020 με άρματα, ζογκλέρ, χορεύτριες, τον ταχυδακτυλουργό Onar και με τη συμμετοχή μικρών και μεγάλων.

Αρωγοί σε αυτή την προσπάθεια μας είναι:

Η επιχείρηση Kopanis Logistics ως Μέγας Χορηγός.

Ο όμιλος Star Κεντρικής Ελλάδας και ο www.fonografos.net ως χορηγοί επικοινωνίας.

Η επιχείρηση Τσακωνίτης ως χορηγός εκτυπώσεων.

Οι επιχειρήσεις: Ford Ντουλάκης, ΙΚΤΕΟ Καραφέρης, ΒΡ Χατζής, Πωλήσεις Αυτ/των Αντώνης Καραμανώλης, Εστιατόριο Μουριές, café Λaρουμ, Ψητοπωλείο Ψηλός, Χονδρικό Εμπόριο Ράπτης, café Λέττα, café Φλοίσβος και Provio Ice Cream Καλογήρου Αθανάσιος και Μόρφη εσώρουχα ως χορηγοί.

Αυτές τις Απόκριες σας περιμένουμε στο Δήμο Καμένων Βούρλων για να σας προσφέρουμε ένα αξέχαστο τριήμερο γεμάτο εκδηλώσεις, ένα τριήμερο κεφιού, διασκέδασης και χαράς.

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ

ΙΩΑΝΝΗΣ ΣΥΚΙΩΤΗΣ