ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΟΡΤΑΣΜΟΥ 17-18 ΜΑΪΟΥ

ΔΕΥΤΕΡΑ  18 ΜΑΪΟΥ

Πρωί

Ώρα 8.00    Θεία Λειτουργία

Σύμφωνα με την νέα  Κοινή Υπουργική (Αριθμ. Δ1α/ΓΠ.οικ 29519) σχετικά  με την «Επιβολή προσωρινών μέτρων στους θρησκευτικούς χώρους λατρείας για την προστασίας της δημόσιας υγείας έναντι του Κορωνοϊού covid -19, για το χρονικό διάστημα από 17.5.2020 έως και 5.6.2020» , εντός του Ιερού Ναού του Αγίου Παντελεήμονα  θα μπορούν να παραβρίσκονται έως 20 άτομα.

Εφόσον δεν υπάρχουν θέσεις εντός του Ναού, οι πιστοί θα  μπορούν  να εισέρχονται στο Ναό, να προσκυνούνε  και να εξέρχονται  στο  προαύλιο όπου θα  μπορούν να παρακολουθήσουν την Θεία Λειτουργία, καθώς θα υπάρχουν  ηχεία,  τηρώντας  τις αποστάσεις  που προβλέπονται.

Παράκληση τα άτομα που θα παραβρίσκονται εντός του Ναού να εναλλάσσονται ώστε να μπορέσουν  όλοι οι πιστοί να βρεθούν έστω και για λίγο εντός του Ναού.