ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΩΝ ΓΡΗΓΟΡΩΝ ΕΞΕΤΑΣΕΩΝ (RAPID TEST) ΓΙΑ ΑΝΙΧΝΕΥΣΗ COVID-19 07/04/2021

Τετ, 07/04/2021 - 19:00

ΔΗΜΟΣ ΚΑΜΕΝΩΝ ΒΟΥΡΛΩΝ 07/04/2021

Σας ενημερώνουμε, ότι στο πλαίσιο της αντιμετώπισης της πανδημίας covid-19 και για ορθή εκτίμηση της επιδημιολογικής κατάστασης στην περιοχή του Δήμου μας, οι κινητές ομάδες υγείας ΕΟΔΥ Φθιώτιδας (KOMY) σε συνεργασία με την Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας και το Δήμο Καμένων Βούρλων πραγματοποίησαν σήμερα στον Μώλο , σε όσους δημότες το επιθυμούσαν, δωρεάν γρήγορες μαζικές δειγματοληψίες με πέρασμα με το αυτοκίνητο (drive through rapid test) για τoν έλεγχο ανίχνευσης Covid-19.

Σύμφωνα με τα αποτελέσματα του ΕΟΔΥ ελήφθησαν : Στον Μώλο 105 δείγματα , όλα αρνητικά.

Η κατάσταση είναι δύσκολη γι' αυτό και σε καμία περίπτωση δεν εφησυχάζουμε και η μέριμνα όλων μας είναι να προστατεύσουμε τους δημότες μας.

Σε κάθε περίπτωση όμως ο καθένας από εμάς οφείλει να ακολουθεί τις οδηγίες που εκδίδουν οι αρμόδιες υπηρεσίες.

Τηρούμε τις αποστάσεις μεταξύ μας.

Φοράμε μάσκα.