Εκδηλώσεις Υποδοχής Φλόγας των Παγκόσμιων Αγώνων Special Olympics

Διοργανωτής:

Δήμος Μώλου - Αγίου Κωνσταντίνου

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ

Σας προσκαλούμε να παρακολουθήσετε και να συμμετέχετε στις εκδηλώσεις υποδοχής της Φλόγας των Παγκόσμιων Αγώνων Special Olympics που θα φτάσει στην λουτρόπολη μας την Κυριακή 12/6/2011 στις 10 το πρωί στον ανατολικό κόμβο δίπλα στον Γαλαξία.

Από εκεί θα ξεκινήσει Λαμπαδηδρομία με την συμμετοχή παιδιών από τα σχολεία που θα καταλήξει μπροστά από το Τουριστικό Περίπτερο.  Την Φλόγα κατά την διάρκεια της Λαμπαδηδρομίας μπορούν να την ακολουθήσουν όσοι θέλουν. Στον χώρο του Τουριστικού Περιπτέρου θα γίνει μία τελετή υποδοχής και εκδηλώσεις με την συμμετοχή της χορωδίας και του χορευτικού του Ομίλου Παράδοσης Λαογραφίας.

Η Λαμπαδηδρομία θα συνεχίσει ως το τέλος της παραλίας, στην έξοδο προς Λαμία από όπου θα αναχωρήσει το ειδικό πούλμαν με τους συνοδούς και την Φλόγα.

Από το Γραφείο Τύπου

ΣυνημμένοΜέγεθος