ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΜΗΜΑΤΟΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ

Παρ, 26/06/2020 - 18:00 έως Σάβ, 27/06/2020 - 17:45

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Κάνουμε γνωστό στους κατοίκους και δημότες του Δήμου μας, ότι δεν επιτρέπεται να πετούν ανεξέλεγκτα κοντά στους κάδους απορριμμάτων ογκώδη αντικείμενα, μικροέπιπλα, οικοδομικά υλικά, κλαδιά, μπάζα κλπ.

Σε όλες τις περιπτώσεις αυτές, οι κάτοικοι θα πρέπει να επικοινωνούν με το αρμόδιο γραφείο του Δήμου, στο τηλέφωνο 2235350023, προκειμένου να τους υποδείξουν τον χρόνο, τον τρόπο και την τοποθεσία όπου επιτρέπεται η εναπόθεση όλων των υλικών που δεν περισυλλέγονται από τα απορριμματοφόρα.

Επιπλέον η εναπόθεση των οικιακών απορριμμάτων εκτός κάδων απαγορεύεται ρητώς για λόγω υγείας.

Σε περίπτωση μη συμμόρφωσης θα επιβληθούν στους παραβάτες τα πρόστιμα που ορίζει ο κανονισμός λειτουργίας της υπηρεσίας καθαριότητας του Δήμου.

Ο Δήμαρχος

Συκιώτης Ιωάννης