Μετά την ανακοίνωση των αποτελεσμάτων για την εισαγωγή στα ΑΕΙ και ΤΕΙ της χώρας μας, εκφράζω τα θερμά μου συγχαρητήρια στους μαθητές και τις μαθήτριες  του Δήμου μας  που κατάφεραν να εισαχθούν σε αυτά. Κατάφεραν την εισαγωγή τους  ύστερα από μια  δύσκολη, κοπιαστική και ψυχοφθόρα διαδικασία, αυτής των εισαγωγικών εξετάσεων.
       Επίσης θέλω να συγχαρώ τους δάσκαλους και τους γονείς  που τους προσέφεραν την απαιτούμενη βοήθεια για την επίτευξη του στόχου τους.
       Σε όσους μαθητές δεν πέτυχαν προσωρινά το στόχο τους, εύχομαι καλή δύναμη και τους  προτρέπω αυτή η προσωρινή αποτυχία να  τους  οπλίσει  με πείσμα και θάρρος ώστε να συνεχίσουν και να επιτύχουν  τους στόχους τους.

Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ

ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ ΤΕΤΡΙΜΙΔΑΣ