ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΙΣΚΕΨΗ ΤΟΥ ΔΙΟΙΚΗΤΗ ΤΗς 5η ΥΠΕ κ. ΣΕΡΕΤΗ

Τετ, 13/01/2021 - 14:45

ΔΗΜΟΣ ΚΑΜΕΝΩΝ ΒΟΥΡΛΩΝ
ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ
Σήμερα 13 Ιανουαρίου 2021, πραγματοποιήθηκε ενημερωτική επίσκεψη του Διοικητή της 5ης ΥΠΕ Θεσσαλίας Στερεάς Ελλάδας κ. Φώτη Σερέτη στο γραφείο του Δημάρχου Καμένων Βούρλων κ. Ιωάννη Συκιώτη.
Κατά την επίσκεψη ο κος Σερέτης ενημέρωσε τον Δήμαρχο για των προγραμματισμό των εμβολιασμών κατά του covid-19 στο γενικό πληθυσμό και για το γεγονός ότι στο Κέντρο Υγείας Καμένων Βούρλων θα λειτουργήσει εμβολιαστικό κέντρο.
Ο κος Σερέτης επισήμανε ότι το Κέντρο Υγείας Καμένων Βούρλων είναι ένα από τα έξι εμβολιαστικά κέντρα στο Νομό Φθιώτιδας, στο οποία θα ξεκινήσουν άμεσα οι εμβολιασμοί και θα ακολουθήσουν τα υπόλοιπα.
Οι εμβολιασμοί ξεκινούν για τους πολίτες άνω των 85 ετών, στο Γενικό Νοσοκομείο Λαμίας στις 16-1-2021 και στο Κέντρο Υγείας Καμένων Βούρλων στις 20-1-2021.

Καμένα Βούρλα, 13-1-2021