ΔΙΑΛΕΞΗ ΣΤΟ Κ.Α.Π.Η. ΜΩΛΟΥ

ΔΗΜΟΣ ΜΩΛΟΥ-ΑΓ.ΚΩΝ/ΝΟΥ

Τηλ.:2235051300

ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ

Την Δευτέρα 15 Μαΐου 2017 και ώρα 8 το απόγευμα, στην αίθουσα του Κ.Α.Π.Η. Μώλου (Θερμοπυλών 4 Μώλος), θα πραγματοποιηθεί  διάλεξη με θέμα:

«Σύγχρονα ιατροκοινωνικά προβλήματα».

Το θέμα θα αναπτύξει ο ιατρός κος Νερολής Γεώργιος (ειδικός παθολόγος, πρόεδρος της αντικαρκινικής και της αντικαπνιστικής εταιρείας, επιστημονικός διευθυντής του κέντρου πρόληψης ναρκωτικών, τέως διευθυντής της παθολογικής κλινικής του νοσοκομείου Λαρίσης και της πανεπιστημιακής κλινικής του Ιπποκρατείου νοσοκομείου Αθηνών), ενώ καρδιολογικά θέματα θα αναπτύξει ο ιατρός κος Συκιώτης  Ιωάννης, ειδικός καρδιολόγος, (πανεπιστημιακή κλινική καρδιολογικό τμήμα «Λαϊκό» νοσοκομείο Αθηνών).

Την εκδήλωση διοργανώνει το «ΒΟΗΘΕΙΑ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ» και το Α΄Κ.Α.Π.Η. Μώλου.