Ενημέρωση για την εκκίνηση του νέου κύκλου αιτήσεων για τηλεοπτικό σήμα σε "Λευκές Περιοχές"

Τρί, 05/03/2024 - 12:30

Ξεκίνησαν οι αιτήσεις επιχορήγησης για πρόσβαση σε σήμα τηλεοπτικών καναλιών περιοχών χωρίς κάλυψη μέσω της Ενιαίας Ψηφιακής Πύλης ( gov.gr) και μέσω των Κέντρων Εξυπηρέτησης Πολιτών (Κ.Ε.Π.). Ειδικότερα για τον Δήμο μας οι Δημοτικές Κοινότητες Ρεγκινίου και Κόμνηνας περιλαμβάνονται στις «Λευκές Περιοχές» και οι κάτοικοι μπορούν με αίτησή τους να υπαχθούν στο Μητρώο δικαιούχων. Η υποβολή των αιτήσεων λήγει στις 15.03.2024 στις 21:00.

Το πρόγραμμα περιλαμβάνει:

• χορήγηση και εγκατάσταση του απαραίτητου ευρυζωνικού εξοπλισμού όπου απαιτείται
  • 8 χρόνια πρόσβασης σε προγράμματα εθνικής και τοπικής εμβέλειας
  • 8 χρόνια εγγύησης εξοπλισμού και της εγκατάστασής του όταν αυτός απαιτείται
  • ελεύθερη επιλογή παρόχου

Μπορείτε να υποβάλετε την αίτησή σας είτε ψηφιακά ή εάν δεν επιθυμείτε να την υποβάλετε ψηφιακά, μπορείτε να εξυπηρετηθείτε στο ΚΕΠ της περιοχής κατοικίας σας.

Για να καταθέσετε την αίτηση ψηφιακά, θα χρειαστείτε:

1. Τους κωδικούς σας Taxisnet
  2. Τον ενδεκαψήφιο αριθμό Παροχής Ηλεκτρικής Ενέργειας
  3. Λογαριασμό e-mail
  4. Τους αριθμούς σταθερού και κινητού τηλεφώνου

Για να καταθέσετε την αίτηση σε ΚΕΠ, θα χρειαστείτε:

1. Το δελτίο της αστυνομικής σας ταυτότητας
  2. Τον ενδεκαψήφιο αριθμό Παροχής Ηλεκτρικής Ενέργειας
  3. Το Α.Φ.Μ. σας

Για ψηφιακή αίτηση ακολουθήστε το σύνδεσμο

Για οποιοδήποτε πρόβλημα μπορείτε να επικοινωνήσετε με το Γραφείο Αρωγής Χρηστών στο τηλέφωνο 2152157840,  από Δευτέρα έως Παρασκευή 09:00 - 17:00 ή στη διεύθυνση https://tvcoverage.gr/contact .