ΕΝΙΣΧΥΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗΣ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ

ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΣ  ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ

ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ  ΠΑΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ

Α  Ν  Α  Κ  Ο  Ι  Ν  Ω  Σ  Η

Ενισχύεται  το πρόγραμμα ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑΣ –ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗΣ στον ΔΗΜΟ ΚΑΜΕΝΩΝ ΒΟΥΡΛΩΝ.

Μετά την προμήθεια  Μπλέ και Πράσινων κάδων  συνεχίζουμε με 25  ΚΩΔΩΝΕΣ ΓΥΑΛΙΟΥ.

Τα σημεία τοποθέτησης έχουν οριοθετηθεί  σε συνεργασία με τις τοπικές Κοινότητες και την Υπηρεσία Περιβάλλοντος του Δήμου.

Παρακαλούμε οι Δημότες και Ειδικά οι Επαγγελματίες να ρίχνουν στους ΜΠΛΕ ΚΩΔΩΝΕΣ  μόνο   ΓΥΑΛΙ.

Είναι ένας ακόμη τρόπος να μειώσουμε  το κόστος καθαριότητας .

Θα ακολουθήσουν   δράσεις όσον αφορά  την ΚΑΘΑΡΙΟΤΗΤΑ-ΑΝΑΚΥΚΛΩΣΗ  και Γενικά το Περιβάλλον .

Ζητάμε την συνεργασία σας και την κατανόησή σας.

Καμένα Βούρλα  10/08/2020

Ο  ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ