Φοιτητικό επίδομα 250€ για 4η χρονιά μέσω της δράσης «σπουδά…ΖΩ!»

Τρί, 31/10/2023 - 00:00 έως 23:45

Η Περιφέρεια Στερεάς Ελλάδας, μέσω της δομής «ΓΕΦΥΡΑ», υλοποιεί για τέταρτη χρονιά τη Δράση «σπουδά…ΖΩ!».

Αντικείμενο της δράσης είναι η εφάπαξ παροχή διατακτικών σίτισης αξίας 250 ευρώ σε προπτυχιακούς πρωτοετείς φοιτητές – φοιτήτριες του ακαδημαϊκού έτους 2023-2024, που είναι μέλη οικογενειών της Στερεάς Ελλάδας με οικογενειακό εισόδημα κάτω από το όριο της φτώχειας.

Οι ενδιαφερόμενοι θα πρέπει να καταθέσουν αιτήσεις μέχρι την Παρασκευή 10 Νοεμβρίου 2023. Για αιτήσεις ή για περισσότερες πληροφορίες, μπορούν να ενημερωθούν από την ιστοσελίδα της Γέφυρας www.gefyra.com.gr και της Περιφέρειας Στερεάς Ελλάδας www.pste.gov.gr, αλλά και να απευθύνονται στο Κέντρο Κοινότητας Δήμου Καμένων Βούρλων στο τηλ. 2235350208.