ΜΗΝΥΜΑ ΔΗΜΑΡΧΟΥ

Αγαπητοί επιτυχόντες, θερμά συγχαρητήρια για την εισαγωγή σας στις σχολές τριτοβάθμιας εκπαίδευσης.

Μέσα σε ένα δυσμενές περιβάλλον, που δεν ευνοεί παράγοντες επιτυχίας, εσείς  προσηλωμένοι στο στόχο σας, βγήκατε  νικητές σε ένα δύσκολο αγώνα. Κερδίζοντας αυτήν τη μάχη αποδείξατε ότι η νεολαία μας, έχει επιμονή, θέληση και πίστη για την επίτευξη των στόχων της, στοιχεία που προσδίδουν σε όλους εμάς ελπίδα για το μέλλον.

Σας  εύχομαι ολόψυχα καλές σπουδές και καλή αρχή στο νέο σας ξεκίνημα.

Συγχαρητήρια όμως αξίζουν και  στους γονείς και τους εκπαιδευτικούς, που σας στήριξαν  όλα αυτά τα χρόνια για να επιτευχθούν οι στόχοι σας.

Για όσους δεν κατάφεραν φέτος να εισαχθούν σε σχολές θέλω να σας πω  ότι  χάθηκε μια μάχη, αλλά η ζωή είναι μπροστά σας  και θα σας δοθούν  πολλές άλλες ευκαιρίες που θα μπορέσετε  να αξιοποιήσετε   και να πραγματοποιήσετε  τους στόχους σας.

Ο Δήμαρχος Μώλου-Αγίου Κων/νου

Ευάγγελος Κ. Τετριμίδας