ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ-ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΜΗΜΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΝΕΚΡΟΤΑΦΕΙΟ ΚΑΜΕΝΩΝ ΒΟΥΡΛΩΝ

Τηλέφωνο:   2235350023

Email: aanestopoulou@mwlos.gr

ΠΡΟΣΚΛΗΣΗ-ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Το Τμήμα Περιβάλλοντος  του Δήμου Καμένων Βούρλων  καλεί τους συγγενείς των κάτωθι ενταφιασμένων στο Κοιμητήριο των Καμένων Βούρλων, των οποίων  η ταφή και η παράταση ταφής  έληξε,  να προσέλθουν εντός  τριάντα ημερών  ((30) ημερών  από την δημοσίευση του παρόντος ,στο Δημαρχείο Καμένων Βούρλων (Αγίου Παντελεήμονος 8) προκειμένου να  υποβάλλουν αίτηση εκταφής του ενταφιασμένου συγγενή τους και να ρυθμίσουν τις τυχόν χρεώσεις των σχετικών τελών..

Μετά το πέρας  της ανωτέρω προθεσμίας  και εφόσον  δεν έχει ζητηθεί  εκ μέρους των συγγενών  η ανακομιδή των οστών  των ενταφιασμένων ,η υπηρεσία είναι υποχρεωμένη να  προβεί  σε αυτεπάγγελτη  εκταφή ,καταλογίζοντας  στους συγγενείς των ενταφιασμένων  την προβλεπόμενη δαπάνη σύμφωνα με το άρθρο 12 του Ενιαίου Κανονισμού  Λειτουργίας των Κοιμητηρίων του Δήμου Καμένων Βούρλων ( Απόφαση Δ.Σ 13/236 /2011, ΑΔΑ:  4Α5ΧΩΚ1-3Ξ4).

Οι πίνακες  των ενταφιασμένων  από το έτος 2010 και προγενέστερα ,  έχουν δημοσιευτεί στον πίνακα ανακοινώσεων του Δημαρχείου, του Νεκροταφείου, στον πίνακα ανακοινώσεων (απέναντι από την Εκκλησία Αγ.Παντελεήμονος) και  στο site του Δήμου Καμένων Βούρλων (www.dimos-kamenon-vourlon.gr).

.

Ο ΑΝΤΙΔΗΜΑΡΧΟΣ