Πρόσκληση στρατευσίμων κλάσης 2024 (γεννημένων το έτος 2003) στις Στρατολογικές υπηρεσίες για κατάθεση Δελτίου Απογραφής.

Τρί, 12/01/2021 - 11:00 έως Τετ, 13/01/2021 - 10:45

Σας γνωρίζουμε ότι σύμφωνα με την ισχύουσα στρατολογική νομοθεσία , οι στρατεύσιμοι που γεννήθηκαν το έτος 2003 (κλάσεως 2024), υποχρεούνται να καταθέσουν στις αρμόδιες Στρατολογικές Υπηρεσίες Δελτίο Απογραφής κατά το χρονικό διάστημα από 02 Ιανουαρίου 2021 μέχρι 31 Μαρτίου 2021.

Η συμπλήρωση και κατάθεση του ΔΑ, είναι δυνατόν να πραγματοποιείται είτε στις Στρατολογικές υπηρεσίες είτε στα κατά τόπους Κέντρα εξυπηρέτησης Πολιτών (ΚΕΠ) κατά τις εργάσιμες ημέρες και ώρες , είτε ηλεκτρονικά σύμφωνα με τα εκάστοτε ισχύοντα μέτρα πρόληψης της διασποράς του νέου κορωνοϊού Covid-19.

Οι στρατεύσιμοι οφείλουν να έχουν οπωσδήποτε μαζί τους ή να αποστείλουν πρωτότυπα ή ευκρινή φωτοαντίγραφα:

α) Δελτίο αστυνομικής ταυτότητας ή Ελληνικού διαβατηρίου.

β) Βεβαίωση απόδοσης ΑΦΜ

γ) Βεβαίωση ΑΜΚΑ

δ) Σχετική ιατρική γνωμάτευση ή βεβαίωση για όσους έχουν σοβαρό πρόβλημα υγείας.