Σύσκεψη για σύνταξη σχεδίου απομάκρυνσης πολιτών για λόγους προστασίας από επικείμενη καταστροφή εξαιτίας δασικής πυρκαγιάς

Παρ, 02/06/2023 - 00:00 έως 23:45

Η πρώτη σύσκεψη ομάδας εργασίας για σύνταξη σχεδίου για την οργανωμένη απομάκρυνση πολιτών για λόγους προστασίας από επικείμενη καταστροφή εξαιτίας δασικής πυρκαγιάς έλαβε χώρα την Πέμπτη 1 Ιουνίου 2023, στο Δημαρχείο Καμένων Βούρλων.

Τα μέλη της ομάδας εργασίας:

- Ιωάννης Συκιώτης (Δήμαρχος Καμένων Βούρλων)

- Νικόλαος Παπαγρηγορίου (Αντιδήμαρχος Πολιτικής Προστασίας)

- Σταματία Λαγού (Προϊσταμένη Αυτοτελούς Τμήματος Πολιτικής Προστασίας)

- Απόστολος Στεργιόπουλος (Διοικητής Αστυνομικού Τμήματος Καμένων Βούρλων)

- Παναγιώτης Κοτρώνης (Διοικητής Πυροσβεστικού Κλιμακίου Αγίου Κωνσταντίνου)

- Χαραλαμπία Κρίμπα (Υποπλοίαρχος, Διοικητής του 2ου Λιμενικού Τμήματος Αγίου Κωνσταντίνου)

- Δημήτριος Δημητρέλος (Διευθυντής Κέντρου Υγείας Καινούργιου)

- Χρήστος Παναγιωτάκης (ΠΕ Ιατρών ΕΣΥ από το ΕΚΑΒ Λαμίας)

Το «παρών» στη σύσκεψη έδωσε και ο Αντιδήμαρχος Καμένων Βούρλων, κ. Λεωνίδας Πενταλιός.