Τελετή Θυρανοιξίων Ιερού Παρεκκλησίου Αγίου Φανουρίου την Παρασκευή στον Μώλο

Πέμ, 25/08/2022 - 00:00 έως 23:45

Η τελετή Θυρανοιξίων του Ιερού Παρεκκλησίου, που είναι αφιερωμένο στον Άγιο Μεγαλομάρτυρα Φανούριο, θα τελεστεί από το Εκκλησιαστικό Συμβούλιο του Ενοριακού Ι.Ν. Εισοδίων Θεοτόκου Μώλου, χοροστατούντος του Μητροπολίτη Φθιώτιδας, κ.κ. Συμεών.

Σύμφωνα με το πρόγραμμα, την Παρασκευή 26 Αυγούστου 2022 στις 19:00 θα πραγματοποιηθεί η υποδοχή του Σεβασμιωτάτου και η τελετή της Ακολουθίας των Θυρανοιξίων. Θα ακολουθήσει Πανηγυρικός Αρχιερατικός Εσπερινός για τη μνήμη του Αγίου Φανουρίου, χοροστατούντος του κ.κ. Συμεών, ο οποίος θα ευλογήσει τις φανουρόπιτες που θα προσφερθούν στους πιστούς.

Το Σάββατο 27 Αυγούστου στις 7:00 θα λάβει χώρα ο Όρθρος και η Πανηγυρική Θεία Λειτουργία.