Ελεγχόμενη διακοπή παροχής νερού ύδρευσης στον Άγιο Κωνσταντίνο για σήμερα Σάββατο

Σάβ, 15/06/2024 - 17:45

Για τους λόγους που ήδη έχουμε ενημερώσει από χθες και επειδή το πρόβλημα συνεχίζει να υφίσταται, είμαστε αναγκασμένοι να προχωρήσουμε σε ελεγχόμενη διακοπή υδροδότησης σήμερα Σάββατο από 19.00 μέχρι 22.00
(Περιοχές: Ανηφόρα Γκαντζούνη - Μπεσιρέϊκα - Αχλάδες - Νέα Άγναντη)
Σας καλούμε να απέχετε από αλόγιστη χρήση νερού ύδρευσης, όπως πότισμα δένδρων, μεγάλης εκτάσης κήπων, πλύσιμο αυτοκινήτων, πεζοδρομίων, δρόμων κλπ.
Η φέρουσα ικανότητα του συστήματος υδροδότησης δεν μπορεί να ικανοποιήσει τέτοιου είδους χρήσεις - καταναλώσεις. Κάθε σπατάλη νερού υπονομεύει την επαρκή ικανοποίηση των άμεσων αναγκών.