Επίσκεψη της Υπουργού Κοινωνικής Συνοχής & Οικογένειας κας Σοφίας Ζαχαράκη στα Καμένα Βούρλα

Πέμ, 06/06/2024 - 14:15

Την Τετάρτη 05.06.24 ο Δήμαρχος Ηλίας Γ. Κυρμανίδης και η Αντιδήμαρχος Γεωργία Μπήτα υποδέχθηκαν στα Καμένα Βούρλα την Υπουργό Κοινωνικής Συνοχής & Οικογένειας κα Σοφία Ζαχαράκη. Κατά την επίσκεψη συζητήθηκαν θέματα που άπτονται του χαρτοφυλακίου της Υπουργού καθώς και η εμβάθυνση της συνεργασίας μεταξύ Δήμου και Υπουργείου.

«Η Κοινωνική Συνοχή & η Οικογένεια ήταν τα κύρια θέματα της συζήτησης στη συνάντηση που είχαμε σήμερα με την αρμόδια Υπουργό Σοφία Ζαχαράκη.

Οι πολιτικές εφαρμόζονται μέσα από στοχευμένα προγράμματα και δράσεις. Τα οποία απαιτούν χρήματα.

Συμπέρασμα: Ισχυρή Ελλάδα = Ευρωπαϊκή Ελλάδα!»