Αποτελεί στην ουσία έναν χώρο στον οποίο οι πολίτες μπορούν να ανταλλάξουν απόψεις πάνω σε θέματα κοινού ενδιαφέροντος δίνοντας τους παράλληλα τη...
![Εικόνα site_admin Εικόνα site_admin](https://dimos-kamenon-vourlon.gr/sites/default/files/styles/thumbnail/public/users/picture-17-1478768642.jpg?itok=GAC3INLE)
Με τον Υφυπουργό Ανάπτυξης και Επενδύσεων, κ. Γιάννη Τσακίρη, συναντήθηκε ο Δήμαρχος Καμένων Βούρλων, κ. Ιωάννης Συκιώτης, και ο Αντιδήμαρχος Δ.Ε. Καμένων Βούρλων, κ. Λεωνίδας Πενταλιός, τη Δευτέρα 4 Ιουλίου 2022, στο γραφείο του Υφυπουργού στην Αθήνα, όπου πιστοποιήθηκε η εξέλιξη σε σημαντικά ζητήματα που αφορούν τον Δήμο.
- Άμεσα κατατίθεται η μελέτη στο ΥΜΕΠΕΡΑΑ, προκειμένου να χρηματοδοτηθεί το έργο αναβάθμισης του Βιολογικού Καθαρισμού Καμένων Βούρλων με καινούριο αποδέκτη, προϋπολογισμού 9.000.000 ευρώ.
- Προχωρά το έργο των ιδιωτικών συνδέσεων του Βιολογικού Καθαρισμού Δ.Ε. Μώλου, προϋπολογισμού 600.000 ευρώ. Έχει ήδη κατατεθεί η μελέτη και άμεσα αναμένεται η χρηματοδότηση και η δημοπράτησή του τον επικείμενο Οκτώβριο.
- Κατατίθενται η μελέτη και αναμένεται η χρηματοδότηση για την Ιαματική Πηγή Δημαρχείου Καμένων Βούρλων, προϋπολογισμού 3.000.000 ευρώ.
<< Ευχαριστώ τον Υφυπουργό κ. Τσακίρη για την άμεση ανταπόκρισή του στα καίρια ζητήματα του Δήμου>>, ανέφερε ο Δήμαρχος Καμένων Βούρλων, κ. Ιωάννης Συκιώτης, μετά τη συνάντησή του με τον Υφυπουργό.